Upload | Wsparcie | Staty | Staty 2 | FAQ | O nas | Forum | Pluginy | Banery | Szukaj | Moje konto
Ostatnio dodane
Filmy XviD / DivX
DVD-R
Filmy RMVB
Filmy x264
Filmy HD
Filmy 3D
Programy
Konsole
Gry
Muzyka
Teledyski
TV
Erotyka
Książki
Komiksy
Lin/Mac
Sport
Anime
dla Dzieci
GSM/PDA
Inne
info RSS

RSS

Programy

Azureus
BitComet
uTorrent
BitTornado

Linki

B. Weiser - Ryszard Kukliński - Życie ściśle tajne [PL] [.pdf]
brak screena

Dodał: stinger2000
Data dodania:
2013-03-30 23:42:02
Rozmiar: 1.28 MB


Komentarze: 63

Pobierz torrent

Magnet Link
Ryszard Jerzy Kukliński pseud. Jack Strong, Mewa (ur. 13 czerwca 1930 w Warszawie, zm. 11 lutego 2004 w Tampie) – pułkownik Wojska Polskiego i armii amerykańskiej, zastępca szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego WP (PRL), tajny współpracownik CIA.

O Książce:
„Powiedz mu, żeby czekał pod jabłonią, a nie pod gruszą. Jabłonie o tej porze mają więcej liści”... To nie jest fragment powieści o Bondzie, ale rada, jakiej jednemu ze swych agentów udzielił Allen Dulles, legendarny założyciel i szef CIA. Autor przytacza ją jako jeden z setek przykładów na to, że praca wywiadu tym tylko różni się od literackiej fikcji, że jest prawdziwa i nie zawsze dobrze się kończy. Wobec historii pułkownika Kuklińskiego – pseudonim „Mewa” alias „Jack Strong” - opowieści o agencie 007 wydają się tylko bajką dla wyrośniętych chłopców.

Dzieje niezwykłego życia jednej z najtragiczniejszych postaci w historii powojennej Polski Weiser rekonstruował przez kilkanaście lat, spotykając się z Kuklińskim od 1992 roku. Dotarł m.in. do archiwów CIA i do najważniejszych postaci tej opowieści: od ówczesnych amerykańskich pracowników tajnych służb, po generałów Siwickiego i Kiszczaka. Imponujący materiał, zgromadzony i zweryfikowany przez Weisera, potwierdza patriotyczne intencje Kuklińskiego (nigdy nie był opłacany przez Zachód) i fakt, że bez dziewięciu lat współpracy Pułkownika z CIA rozmontowanie sowieckiej machiny militarnej byłoby wręcz niemożliwe. Jako jedna z kilku osób w PRL, Kukliński miał dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wojskowych Polski i Układu Warszawskiego i nie miał złudzeń co do intencji Rosjan.

Historia zaczyna się w sierpniu 1972 roku, kiedy to do ambasady USA w Bonn przychodzi list z informacją, że nadawca będzie za kilka dni w jednym z holenderskich portów i prosi o spotkanie. Kukliński, wówczas kapitan „Legii”, jachtu Sztabu Generalnego w rejsie turystycznym, spotyka się z Amerykanami na dworcu w Hadze. Po kilku miesiącach do jego samochodu w Warszawie zostaje wrzucony list, napisany niewidzialnym atramentem i w czarnej kopercie, by nie rzucała się w oczy, gdyby zaparkował pod latarnią. Przez dziewięć lat, do listopada 1981 roku, gdy wraz z rodziną zostaje ewakuowany w kartonach dyplomatyczną furgonetką do Berlina Zachodniego, Kukliński sfotografuje (aparatem w zapalniczce) i przekaże tysiące dokumentów... Ale to tylko jedna, najbardziej sensacyjna warstwa książki, tak naprawdę opowiadającej o ludziach wywiadu: ich psychice, przyjaźniach, codziennej pracy. Fakt, że Weiser jest dziennikarzem amerykańskim, spowodował, że pisze o ówczesnej Polsce rzeczowo i bez patosu, nie rozdrapując naszych ran, konstatując fakty, które przemawiają same.

„Sercem” napisał za to w przedmowie Jan Nowak-Jeziorański: „Ryszard Kukliński znajdzie właściwe miejsce w historii. Bardzo mocno w to wierzę. Będzie fascynował historyków i publicystów, będzie się o nim dyskutować w przyszłości i, w końcu, zostanie powszechnie uznany za bohatera. Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie – zwycięży”.

Zgłoś do moderacji pliki
Tracker


B-Weiser B.-Ryszard Kukliński. Życie ściśle tajne.pdf 1.28 MB

Komentarze

avatar
Dodał: kaazer
Data: 2013-03-31 12:11:54
Dobra wstawka. Proszę o wstawianie więcej pozycji dotyczących tego Pana jeśli ktoś posiada. Pozdrawiam
avatar
Dodał: rafal_rn
Data: 2013-03-31 14:16:08
Czytałem. Polecam i proszę o więcej na ten temat
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 14:26:01
Bez względu na to czy mu USA płaciła czy nie - zdrada jest zdradą, i być może jak powiedział Jeziorański potrzeba jeszcze kilku pokoleń żeby Kuklińskiego beatyfikować (podobnie jak i L. Kaczyńskiego) Jednak póki co dla mnie facet to zero - dno i metr mułu!!!
avatar
Dodał: kim09
Data: 2013-03-31 16:42:38
Bez względu na to czy mu USA płaciła czy nie - zdrada jest zdradą, i być może jak powiedział Jeziorański potrzeba jeszcze kilku pokoleń żeby Kuklińskiego beatyfikować (podobnie jak i L. Kaczyńskiego) Jednak póki co dla mnie facet to zero - dno i metr mułu!!!--bigfester72--święta racja nie ważne komu zdradzałes ważne że zdradziłeś w myśl zasady że kto raz zdradził zdradzi powtórnie
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 17:03:01
Dzieki za poparcie kim09 :)
avatar
Dodał: t0my
Data: 2013-03-31 17:17:34
Ale trzeba i o szujach pooczytać.
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 17:25:27
Masz racje t0my - na nasze nieszczęście historia Polski i świata pełna jest różnych ludzkich odpadów
avatar
Dodał: daralius
Data: 2013-03-31 17:58:23
To wielki człowiek który umiał spojrzec na to co ma zamiar zrobić jako polak a nie sługus czerwonej hołoty. Trzeba mieć w worze strusie jaja żeby podjąć się tego co on. Niejeden zesrałby się w gacie na samą myśl że rozmawia z kimś z poza bloku wschodniego a mowa o wynoszenie informacji na temat zapędów przywódców armii czerwonej.
To co on zrobił to nie była zdrada tylko przeciwstawienie się okupantowi naszego kraju. A odwrotnie mogą myśleć na ten temat tylko ci którym dziś bardzo przeszkadza że skończyło się sowieckie rządzenie może nie całkiem za sprawą dzisiejszej władzy ale jesteśmy raczej na dobrej drodze żeny być w pełni suwerennym krajem.
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 18:23:48
@daralius - masz chyba mylne pojęcie o tamtych czasach - skoro Kukliński doszedł do stopnia pułkownika i tak wysokiego stanowiska w strukturach LWP oraz Układu Warszawskiego to MUSIAŁ BYĆ ideologicznie poprawny i wiedział w co się gra oraz komu i jaką przysięgę składa jako żołnierz-oficer
Po za tym w opisie stoi: "pułkownik Wojska Polskiego i armii amerykańskiej" - jak to możliwe że był jakby jednocześnie żołnierzem w sumie wrogich armii???
Odpowiedz: podwójny agent, sprzedawca - ZDRAJCA!!!
A co do okupacji sowieckiej. Wcale nie muszę być adoratorem tamtego ustroju żeby ocenić Kuklińskiego jako nic niewartą szmatę. Patrze na to z punktu widzenia byłego żołnierza (służbę rozpocząłem w 1995r.) i wielu spośród moich kolegów miało takie samo zdanie o tym kolesiu!
avatar
Dodał: 700PKT700
Data: 2013-03-31 19:58:54
bigfester72 żałosne twoje teksty i to bardzo. Taka prowokacja z Twojej strony ala wczesne UB. Kuklińskiego nie oceniaj, bo to stanowczo za wysokie progi dla Ciebie. Zdrajcami byli Ci, którzy lizali cztery litery okupantom z ZSRR. Dzięki takim ludziom jak Kukliński mamy wolny kraj i pewnie to Cię boli. Nigdy nie rozumiałem nic nie wartych szmat, które nie chcą mieszkać w wolnym kraju.
avatar
Dodał: Touudi
Data: 2013-03-31 20:28:39
bigfester72 popieram w 100%. Zdrada jest zdradą. Ludzie wszystko pakują do jednego wora zdradził Polskę więc był zdrajcą a jaką Polskę zdradzał to już temat na zupełnie inną dyskusję i nie można tego łączyć. To trochę tak jakby powiedzieć, że człowiek odznaczony Virtuti Militari jest dobry a posiadacz Krzyża Żelaznego zły. Po prostu najczęściej jest tak, że wypowiadający się nie mają zielonego pojęcia o czym piszą a próbują zabłysnąć, starają się swoją agresją przeforsować swoje racje, ale na koniec zawsze gasną jak pet w kałuży. A już myślałem, że tylko ja mam takie zdanie o ty bOHATERZE.
avatar
Dodał: stinger2000
Data: 2013-03-31 21:15:29
@ rafal_rn

WIĘCEJ WSTAWEK Z POLITYKI I HISTORII NASZEGO KRAJU NIE BĘDZIE Z MOJEJ STRONY > POWÓD MASZ PODANY W TYM TORENCIE:

torrent/774149
avatar
Dodał: stinger2000
Data: 2013-03-31 21:15:32
@ rafal_rn

WIĘCEJ WSTAWEK Z POLITYKI I HISTORII NASZEGO KRAJU NIE BĘDZIE Z MOJEJ STRONY > POWÓD MASZ PODANY W TYM TORENCIE:

torrent/774149
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 21:59:57
Dzięki Touudi - z pewnością jest nas więcej :)

@700PKT700 - na szczęście mamy wony kraj ale nie dzięki takim sprzedajnym dziwkom jak Kukliński tylko dzięki tym którzy mieli na tyle silnej woli i determinacji (Wałęsa, Kuroń, Tusk, Kaczyńscy itd itp) aby zostać i walczyć o wolność kraju tam gdzie się urodzili a nie lizać cztery litery nowemu wielkiemu bratu zza wielkiej wody!!!!
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-03-31 22:01:42
Wstawki polityczne mogą być, jak najbardziej, ale nie o tym zdrajcy,


Kukliński jest zwykłym zdrajcą i nikim więcej, tylko fanatycy Kaczyńskich (nie mających nic wspólnego z patriotyzmem) mają inne zdanie, bo "przeciw ruskim był"


Zdrajca pozostanie zdrajcą
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-03-31 22:06:07
Idioci, którzy porównują zdrajcę kuklińskiego do Wallenroda - on był Polakiem, zdradzał zakon krzyżacki...kukliński osobiście przekazywał jankesom cele, które najlepiej byłoby zlikwidować w Polsce...tak jak Brzezinsky...

Trzeba być z pisowskiej hołoty, żeby tego zdrjcę nazywać:"wielkim człowiekiem"...tatusia pewnie mo spałowało, i synek już do końca będzie nienawidził ruskich....daralius...
avatar
Dodał: bigfester72
Data: 2013-03-31 22:25:22
@-Marinho- Święte słowa kolego :)
avatar
Dodał: asuus181
Data: 2013-03-31 22:35:01
DO bigfester72, -Marinho-, Touudi Kogo zdradził Pan pułkownik Kukliński?

1. Czy PRL to była Niepodległa Polska czy Sowiecka .........?
2. Komu Pan Pułkownik szkodził skoro przekazywał dokumenty pisane cyrlicą? (wiecie barany co to cyrilica?).
3. Kto kogo zwerbował do współpracy CIA Pana Pułkownika czy Pan Pułkownik CIA?
4. Czy Śmierć dwóch synów to mała ofiara za wolny kraj?
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-01 00:34:06
Ludzie...można mieć poglądy polityczne. Ja osobiście jestem NDkiem. Tak, tak, bardziej na prawo niż Kaczyńscy..."rasista, antysemita itp."...nienawidzę komunizmu. ALE! ("podkreślam po trzykroć to ale" ;)) jeśli Polska była jaka była, jeśli koleś był żołnierzem, przebywał kolejne szczeble kariery (a pułkownikiem nigdy nie jest łatwo zostać) i potem sprzedawał informacje typu: w które polskie miasto najlepiej zrzucić bombę atomową w wypadku konfliktu to sorry...
Żołnierz nie ma prawa być politykiem! w II RP żołnierze nie mieli nawet biernego prawa wyborczego.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-01 00:38:53
Jeśli ja teraz uznam, że polska jest okupowana przez żydowskie banki, spółki, media; jeśli uznam, że sojusz z USA, to nie sojusz lecz wasalstwo; jeśli uznam, że Rosja nie sprzedała swego majątku, przedsiębiorstw i pieniędzy obywateli obcym; i przekażę Rosjanom info typu: gdzie najlepiej zrzucić w Polskę atomówkę...potem świat się zmieni i w Polsce zapanuje np. panslawizm,i będziemy w sojuszu z Rosją, to będę bohaterem? nie! będę zdrajcą! ale dla idiotów wychowanych przez nieudaczników (przez własny brak talentu, i nieudolność), którzy nawet za brak wykształcenia obarczają komunę (twórcami komunizmu byli Żydzi, a Rosjanie z rąk komunistów wycierpieli znacznie bardziej niż Polacy)każdy kto "bije ruska" jest bohaterem.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-01 00:47:01
asuus...jeśli uważasz, że żyjesz w wolnym kraju to Ci gratuluję, młodzieńczej fantazji....
Odnośnie tych dwóch synów...świat szpiegów i zdrajców rządzi się swoimi prawami. Skoro kukliński był takim patriotą, to powiedz mi, czemu brał kasę na jachty, wille i auta....

Sorry stary, ale Twój mit jest mitem. Bohater, o którym mówił Ci Tata jest zdrajcą...upsssss
avatar
Dodał: robsawpl
Data: 2013-04-01 02:25:18
@ -Marinho-

Dureń czy ignorant?

Gdyby tak myśleli nasi przodkowie, to Polska by się nie odrodziła. Każdy składał przysięgę naszym wrogom, którzy dokonali rozbiorów.

Nawet komunistyczny PRL-owski sąd uznał, że Kukliński nie czerpał korzyści ze swojej działalności.

Żyje taki -Marinho- i nie wie, że zawdzięcza to życie Kuklińskiemu.

Do nauki, nieuki. Wiedza prowadzi do Boga.

avatar
Dodał: kólki
Data: 2013-04-01 08:28:49
trzeba być nieskończonona ludzką mendą żeby z Kuklińskiego zrobić zdrajcę. zdradził system a nie kraj. zdradził bo ten system niewolił Polskę . Polska była pod sowiecką okupacją jeśli ktoś tego nie pamięta to jest zwykłym glutem z nosa.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 08:44:11
Może ja jeszcze słówko... Kukliński dostarczał amerykanom plany dyslokacji POLSKICH wojsk, a wiec w wypadku wojny, przez niego zginęło by bardzo wielu żołnierzy, POLSKICH żołnierzy.
Czy kogoś kto z tymi żołnierzami służył, a póżniej wystawił na pewną śmierc można nazwać bohaterem?
Nikt go nie zmuszał by iść na szkołę oficerską, to był jego wybór, złożył przysięgę, do czego też przymusu nie było i złamał tą przysięgę.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 08:45:55
Bigfester72, -Marinho-, Touudi pozdrawiam.
avatar
Dodał: asuus181
Data: 2013-04-01 09:53:18
Do @ -Marinho- nie napisałem ze to co teraz dzieje się w Kraju jest najlepsze i jedynie słuszne, nie jest. Pisząc o wolnym Kraju miałem na myśli Polskę bez sowietów. A co do kasy to chcesz powiedzieć ze Pułkownik w Polsce zył w luksusie za pieniądze CIA? rozbijał sie super autami? itd.

zwiezakos a jak nazwać tych którzy planowali te wojnę, którzy chcieli wysłać POLSKICH żołnierzy na śmierć w imię szerzenia socjalizmy, tych którzy zakładali ze na Polskę pójdzie pierwsze uderzenie z zachodu i uważali to za coś normalnego, coś co można poświęcić dla szerzenia socjalizmu?
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 11:44:52
asuus181

Hmmm... jesli nie chcesz odpowiedzieć na moje pytania, dlaczego zadajesz mi własne?
Nie chcesz usłyszeć na nie odpowiedzi?
Bo tylko dzieci w piaskownicy w taki sposób odbijają piłeczkę... zadałem pytania, bardzo proszę o odpowiedz.

Pisałeś o planowanej wojnie za komuny i wysyłaniu na nią naszych żołnierzy... PLANOWANIU, a cóz dzieje sie obecnie? Nasi zołnierze GINĄ na wojenkach obcego mocarstwa.
I o taką Polskę walczył szeregowy Kukliński?
By nasi żołnierze umierali za interesy USA?
Aha... i dlatego taki sprzedawczyk jest dla Ciebie bohaterem.
Chcesz ginać za obce państwo... w porządku, jesteś w wojsku?
Nie?
He... to łatwo szafować życiem innych.


Co do wpisu -Marinho- to pisał o jachcie szeregowego Kuklińskiego jakiego dorobił sie w Polsce... przypomnieć Ci, iz taki luksus był dany bardzo niewielu?
A wiec szeregowy Kukliński nie miał problemów, by służyc obrzydliwej komunie i brać z tego niezłe profilty, gdy szary Polak o takich luksusach mógł pomażyć, zapewne tak robią bohaterowie.
:]
avatar
Dodał: asuus181
Data: 2013-04-01 12:20:33
zwiezakos
Odpowiedz na twoje pytanie: Zdradził jaruzela i innych mu podobnych z PZPR którzy działali przeciw własnemu narodowi.
Zdradził sowietów. Kiedy wstępował do wojska w 1947 to było jeszcze wojsko, bez inwigilacji, bez całego aparatu terroru, nie donosił na swoich kolegów jak jaruzel, Wstępując do wojska miał 17 lat i ideały z AK. Mógł tak jak jaruzel jak marionetka wykonywać polecenia z moskwy. NIE ZROBIŁ TEGO.
Czekam na odpowiedz na moje wcześniejsze pytania?

O jak szafowaniu życiem mówisz? Przez działania Pana pułkownika Kuklińskiego nie zginął ani jeden Polak. Ilu Polaków zginęło przez jaruzela, siwca. Ilu mogło zginąć jeśli do konfliktu rzeczywiście by doszło?

Jak już wcześniej pisałem nie popieram i nie podoba mi się
to co się teraz dzieje. I nie mów mi ze wpływ na to co się dzieje teraz miał pułkownik Kukliński robiąc to co zrobił. Pan pułkownik Kukliński walczył o Polskę wolną i suwerenną bez sowietów i do tej walki zwerbował jedynego możliwego wtedy sojusznika. Ten kto nazywa dziś zdrajcą kogoś kto chciał Polski wolnej i suwerennej bez sowietów, jest ...... (dopisz sobie sam). Jeśli tego nie rozumiesz nic na to nie poradzę. KONIEC
avatar
Dodał: Alfredo
Data: 2013-04-01 12:23:52
Jeśli Kukliński był zdrajcą to kim przy nim jest Jaruzelski ???
Kukliński to bohater i wojownik o wolną Polskę !
Kogo zdradził skoro Polska była w rękach sowieckich ???
Czy walka o niepodległość to zdrada ???
Czas już wyłączyć tvn a włączyć myślenie.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 12:45:55
asuus181

Zdradził towarzyszy broni, kolegów, przyjaciół... skazał ich na pewną śmierc... rządzący zawsze mają szaraczków w du*ie, tutaj chodzi o honor, jeśli ktoś złamie przysiege którą złożył DOBROWOLNIE, jest zdrajcą.
W 1947 r. wojsko było "bez inwigilacji"???
To ma być żart?
To jest okres STALINOWSKI, inwigilacja zaczęła się już nad Oką.

Na twoje pytania juz odpowiedziałem, jeśli nie dosyć konkretnie, proszę o powtórzenie.

Oszafowaniu życiem zołnierza obecnie, nie zauważyłeś tego?
Czy za komuny nasze wojsko było wysyłane do Afganistanu?
Nie, a obecnie i owszem, mimi iż nie mamy tam ządnych interesó, o Iraku nie wspomne.
O to chodziło Kuklińskiemu?
By nasi żołnierze ginęli za interesy USA?
Obecna kadra z tego powodu, jst mu bardzo wdzieczna.
:]

O jaką Polskę walczył Kulkiński?
"Wolną i suwerenną"?
Co to za banały?
Czyli co?
Zero misji zagranicznych w służbie USA?
Nie sądzę, więc o czym piszesz?
'ł'Kuklińś

Ten, dla kogo zdrajca jest bohaterem jest (dopisz sobie sam), i życzę mu by w jego życiu jego przyjaciele tak go zdradzali, a on tak chętnie im wybaczał i nazywał bohaterami.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 13:03:37
Szkoda, ze na koniec pojechałeś takimi tekstami, ja odpowiedziałem w podobnym tonie... mam nadzieję, ze w następnym wpisie dyskusja bedzie bardziej merytoryczna.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 13:33:10
Polecam prześledzić dyskusję pod artykułem o Kuklińskim, google- | Ryszard Kukliński: Wallenrod w roli Bonda |.
Ocena jego postawy jest niemal jednoznaczna- zdrajca.
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 16:29:31
zwiezakos

Bronisz Żołnierzy Wykletych których zwalczał jaruzelski

a tutaj powtarzasz za tym renegatem że Kuklińśki to zdrajca?

jaruzel i jego klika zostali uznani przez sąd za organizacje przestępczą o charakterze zbrojnym a Kukliński został oczyszczony a wszelkich zarzutów
avatar
Dodał: Alfredo
Data: 2013-04-01 17:02:24
Czytając wypociny zwiezakos można dojść do wniosku że gościu ma rozdwojenie jażni...bez kitu.
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 17:23:15
josh69

Komu przysięgał wiernosć Kukliński?
Komunistom?
ZSRR?
Jaruzelskiemu?
NIE, przysięgał POLSCE i POLSKIEMU NARODOWI.
Mozesz sprawdzić słowa przysięgi.
Zdradził Polskę i Polski Naród.
Rozgrzeszasz go?
Masz do tego prawo, dla mnie jest szmatą, uzasadnienie masz we wpisach powyżej, nie tylko moich.

I taki offtop... służyłeś w wojsku?
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 17:23:28
Alfredo
Mam coś napisać o twoich wypocinach?
Pssssssiiii... olałem je.
Tyle są warte, tak jak twoje szczekanie.
Próbowałeś ze mna dyskutować i dostałeś lanie, teraz ujadasz z daleka, rozumiem, ze to taka taktyka na przetrwanie i pokazanie, ze istniejesz.
Ale tak naprawe cie nie ma, jeśli wyciął by wpisy, w których kogoś chamsko atakujesz, zniknęło by 99% twojej tFórczości.
I ty moje wpisy nazywasz wypocinami, miernoto?
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 17:25:50
Alfredo

Ale przyznasz że pokłosie to wyjątkowo ochydny paszkwil
i każdy mający chociaż podstawą wiedze o II WŚ odrózni ofiary od katów
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 17:36:02
Jedno jest pewne, to nie pierwszy i nie ostatni paszkwil.
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 17:40:05
zwiezakos


przysięgał POLSCE i POLSKIEMU NARODOWI.

i moim zdaniem wywiązał sie z przysiegi

Na szczęście nie miałem zaszczytu w LWP i nie musiałęm bredzic o ludowej ojczyżnie i wiernosci okupacyjnej armi oczywiscie niemam nic do chłopakow ktorzy słuzyli za komuny

Są teraz ważniejsze sprawy a do dyskusji wrócimy po premierze filmu fabularnego o Kuklińskim
avatar
Dodał: zwiezakos
Data: 2013-04-01 17:53:48
josh69

Piszesz ze sie wywiązał... dobra, prześledzmy to, co zrobił Kukliński z innej strony.
Jako osoba ze Sztabu Generalnego miał dostep do dokumentów na temat dyslokacji naszych POLSKICH wojsk, te papiery przekazał USA, i cóz amerykanie by zrobili z tą wiedzą?
Zdziesiątkowali by naszych POLSKICH żołnierzy, zanim ci by ujrzeli wojska NATO. Dalej... czy nasi cywile, dzięki dostępowi USA do tajnych dokumentów byli by bezpieczniejszi, czy też narażeni na śmierc?

Dla mnie osobiście Kukliński byłby bohaterem, gdyby CIA przekazywał by tylko materiały o wojskach/strukturach obronnych ZSRR, ale tak nie było.
Więc jest zdrajcą.

Pytałem, czy w ogóle byłes w wojsku.

O czym tu dyskutować?
Dla mnie Kukliński to szmata i koniec tematu.
Nie mozemy robic jakiejkolwiek furtki, dla innych zołneirzy, którzy też sie "rozmyślą"... przykładowo, jakiś szwej obecnie bedzie pracował dla Chińczyków, kapujac im nasze tajemnice, a za 20-30 lat Chiny bedą naszym najbliższym sojusznikiem, to taka osoba też dla Ciebie jest bohaterem?
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 18:14:19
zwiezakos

Nie ma sensu sie spierac tylko jaruzelski twierdzi że kukliński nie miał dostepu do planów UW

Sowieci tak na ufali że dostaliśmy zaszczyt ,,wyzwolenia Dani'' i tzw Front Nadmorski

W razie wybuchu wojny z Polski nic nie zostało a tak czerwoni nie zaryzykowli zanim stworzyli nowe plany komuna sie rozpadła
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-01 20:40:53
możecie chrzanić głupoty...ale zdrajca pozostanie zdrajcą. to, że dla was bohaterami są nawet muzułmańscy dzieciobójcy z Czeczeni...bo zabijają Rosjan, świadczy o was. Tylko chorzy z nienawiści do Rosji, albo zakochani w usa (odczuwający wstyd z tego, że są Polakami) mogą nazywać tego śmiecia inaczej!
avatar
Dodał: eltoro1000
Data: 2013-04-01 21:22:39
Co tu tragicznego. Zdrajca to zdrajca. Zhańbił mundur i tyle.
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 21:41:55
A Polacy noszący mundur Carski ,Pruski czy Austriacki dezerterując z armi zaborców też są zdrajcami
avatar
Dodał: justinek86
Data: 2013-04-01 21:49:34
Czyli wszyscy którzy przysięgali wierność władzy PRL i zdradzili ją np Kochański, Pawłowski to zdrajcy?
avatar
Dodał: josh69
Data: 2013-04-01 22:59:30
justinek86

A ile według ciebie warta jest przysiega składana po presją?
avatar
Dodał: JARKOMUSZEK
Data: 2013-04-02 07:23:52
justinek86
Warto w tym miejscu przytoczyc słowa przysiegi wojskowej składanej za czasów PRL. Składali ja wszyscy żołnierze bez względu czy byli z poboru czy zawodowi. Z racji powszechności służby wojskowej taką przysiegę złożyli prawie wszyscy dorośli mężczyźni. Ja również .

Ja, obywatel Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, stojąc w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam narodowi polskiemu, być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem. Wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminu, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego.
Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego zawarowanych w konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności rządowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stac nieugięcie na straży pokoju w bratnim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami, a w razie potrzeby nie szczędzić krwi ani życia, mężnie walczyć w obronie Ojczyzny o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu.Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę, obowiązek wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej.

Jak widać przysiegaliśmy nie tylko bronić granic ale też władzy ludowej oraz bratać się z Armią Radziecką.
Przynajmniej w 2 miejscach złamalem tę przysięge , nie chciałem bronić władzy ludowej i mindolić się z ruskimi.
Poddając się samoocenie - jestem zdrajcą i dobrze mi z tym.
avatar
Dodał: 700PKT700
Data: 2013-04-02 09:01:15
"Dodał: zwiezakos Data: 2013-04-01 13:33:10
Polecam prześledzić dyskusję pod artykułem o Kuklińskim, google- | Ryszard Kukliński: Wallenrod w roli Bonda |.
Ocena jego postawy jest niemal jednoznaczna- zdrajca."

Tak to właśnie na onecie i newsweeku to są właśnie portale dziennikarzy otwartych na różne poglądy. Oceny ich są miarodajne oraz rzetelne. Tak.... :))
avatar
Dodał: 700PKT700
Data: 2013-04-02 09:01:58
A teraz przyklad prawdziwej zdrady:
"Chca sprywatyzowac dwie potezne kopalnie zatrudniajace 5 tys osób ( KWB ADAMÓW , KWB KLECZEW ) które przynosza olbrzymie zyski skarbowi panstwa. Najpierw chca je zlaczyc z PAK SERWISEM a pózniej sprzedac Vattenfalowi za smieszne pieniadze, oczywiscie juz podzielone pod stolem. Oglosili 50% redukcje zatrudnienia czyli ok 2,5 tys ludzi na bruk z okolic Konina i Turka ! Pomózcie bo nawet regionalna prasa milczy bo jest oplacana przez te spólki ! Przyklejajcie to prosze na rózne fora, naglasniajcie , moze GP sie zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawac firmy dajace calym rodzinom prace ale i potezne zyski skarbowi panstwa ( roczny przychód obu kopalni 700 milionów zlotych !"
avatar
Dodał: justinek86
Data: 2013-04-02 09:17:50
@josh69 moje pytanie nie było do ciebie :)

Zgadza się Kukliński zdradził władzę bolszewicką prl, a co wy byście zrobili będąc na jego miejscu, wiedząc ze sowieci planują zrobić na terytorium Polski holokaust atomowy?
avatar
Dodał: JARKOMUSZEK
Data: 2013-04-02 12:28:41
700PKT700
To co piszesz o kopalniach jest ciekawe. Te 700mln prcznego przychodu to należy rozumieć jako przychód czy dochód ?
Różnica jest ogromna bo można mieć taki przychód a być 100 baniek w plecy. Jeżeli ma tyle dochodu to jest zajebisty skandal zwłaszcza teraz jak ciężko jest o kasę i pracę.
avatar
Dodał: Nexus50
Data: 2013-04-02 12:39:00
Czytając wypociny niejakiego @zwiezakosa i jemu podobnych nasuwa się jedne spostrzeżenie, że niejednemu przydałoby się powtórka z historii w szkole. Zawsze można to jednak nadrobić.
Dla Kuklińskiego to była wielka tragedia i dramat ,że musiał jako żołnierz zdradzać plany i dokumenty wojskowe. Lecz robił to dla większej idei ! Dla wolnej i niezależnej od ZSSR Polski. Inaczej by nasza ojczyzna dzisiaj wyglądała..przypuszczam że silna gospodarczo i nie mielibyśmy tego syfu jaki mamy dziś codziennie. A to jak dzisiaj żyjemy zawdzięczamy właśnie dzięki takim ludziom jak Jaruzelski i innych marionetkom nadanych przez Moskwę!
Polska była zniewolona przez system komunistyczny ,rządzili nami kacykowie Moskwy, ludzkie ścierwa jaki są i byli Jaruzelski, Kiszczak i wielu wielu innych co do dnia dzisiejszego nie zostali jeszcze osądzeni!
Przez takich zdrajców pracujących dla interesów ZSRR jak Jaruzelski,mordowano Akowców, żołnierzy polskich służących w czasie II wojny światowej w jednostkach polskich na zachodzie, "Cichociemnych" i wielu wielu innych którzy chcieli Polski wolnej od czerwonej zarazy która przyszła ze wschodu, która do dzisiejszego dnia niestety zbiera żniwa.
Przez takich Zdrajców jak Jaruzelski, wymordowano obiecującą inteligencję która miała wzmocnić nasz naród w przyszłości odbudowując go ze zgliszcz pożogi wojennej.Ci którzy wyrwali się złap oprawców SB,UB,NKWD,KGB pozostało żyć na obczyźnie . I nie mieli tam łatwo. Poszukajcie informacji o naszych wspaniałych lotnikach walczących w Anglii, jak ich nasi niby sojusznicy potraktowali po wojnie. My za wspólną sprawę oddawaliśmy krew a oni nas potraktowali jak śmieci - ale to inna sprawa i inny temat.
Tak więc panie @ zwiezakos i jemu podobni ,nie piszcie bzdur! Bo Kukliński jeżeli kogoś zdradził to tylko ścierwo komunistyczne i cały ten zafajdane czerwone bagno, które niestety do dz
avatar
Dodał: JARKOMUSZEK
Data: 2013-04-02 15:15:05
Nexus50
Ale oni wiedzą lepiej bo zapomnieli już jak było zabo znają te czasy tylko z opowiadań. Takim ludziom jak Kukliński zawdzięczamy również to że nie musimy składać przysięgi na wierność okupantowi.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-03 10:30:17
piszta co chceta. Używajcie jakich chcecie argumentów. Kukliński to zdrajca i tyle. Guzik mnie obchodzą w tej kwestii czyjeś poglądy polityczne. Kukliński służył w Polskiej armii, a nie radzieckiej, i to Polacy by przez niego ginęli. Porównujecie go do żołnierzy uciekających z armii zaborców... Czy się wam podoba czy nie Ludowe Wojsko Polskie było polską armią nie radziecką. Na pewno potężniejszą ówcześnie, niż obecne Wojsko Polskie.
nie zakrzyczycie prawdy, bo tatuś był nieudacznikiem i zwalał winę za to na komunę.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-03 10:56:32
Jarkomuszek...ta twoja wolna polska, to żydowskie banki, rozkradziony majątek narodowy, przedsiębiorstwa, która stworzyła ta okupowana polska, a nasi żołnierze giną za jankeskie interesy. rzeczywiście, jeśli o taką polskę walczył kukliński to jest jeszcze większą mendą niż myślałem.
avatar
Dodał: JARKOMUSZEK
Data: 2013-04-03 17:21:18
-Marinho-
Widać że dzieciak jeszcze jesteś nawet jak już chodzisz do gimnazjum. Musisz chłopcze jeszcze pożyc by zrozumieć pewne rzeczy.
Jak wyglądał Ludowe Hojsko Polskie to dobrze wiem bo w nim słuzyłem i to znacznie dłużej niż trawł pobór. Komu składałem przysięge to też pamiętam . Nie bez powodu przytocztłem powyżej tekst roty przysiegi jaką wszyscy składali. Wiem jak wyglądały ćwiczenia z udziałem wojsk UW , czemu służyły i kto nimi kierował. Jedyną rzecz jaką mogła zrobić samodzielnie nasza armia to pomoc chłopom przy żniwach. O reszcie decydowała Moskwa.
Wbij sobie do łba,raz na zawsze i nie powtarzaj bzdur, że Kukliński zdradził system a nie Polskę . Zdradził system który w planach miał wojne w Europie a wojna ta byłaby zagładą dla naszego kraju bez względu kto by wygrał i o ile by ktoś wygrał.
To dzięki takim ludziom jak Kukliński mamy dzisiaj wolność a to co z tą wolnością zrobiliśmy wszyscy razem i każdy z osobna to już inna bajka i nie jego wina że nie potrafisz żyć jak wolny człowiek. Wolność nie jest każdemu potrzebna ,są ludzie co nie potrafią być wolni bo mają dusze lokaja. Taka ich natura. A wolny głupiec to jak małpa z brzytwą, nie wiadomo komu zrobi krzywde.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-03 19:57:22
Jarkomuszek, nic mnie nie obchodzi Twoja wyobraźnia. Ważne są fakty, że szeregowy Kukliński jest zdrajcą, i nie wierzę, że byłeś żołnierzem.

Zajebistą wolność mamy hehehe banda okrągłego stołu na usługach usa, ue i Watykanu.
To co piszesz nie ma kompletnie sensu.

Ty, chociażbyś żył 100 lat dalej nic nie pojmiesz. I daruj sobie atakowanie mnie, ja nikogo nie zdradziłem i nazywam rzeczy po imieniu. Ta twoja "wolna polska" to burdel, z klientami z izraela i usa.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-03 20:00:09
masz wolność, żeby wielbić PO, PiS, SLD, PSL, pedałów i wszelkie zboczenia. Masz zakaz krzyczenia prawdy. Także podziękuj zdrajcy Kuklińskiemu bo za taką Polskę walczył. Spiesz się, gdy Polska będzie wolna od bandy okrągłego stołu, natychmiast przeniesiemy ciało zdrajcy na jaki komunalny cmentarz w zadupiu burym.
avatar
Dodał: -Marinho-
Data: 2013-04-03 20:01:01
ZDRADZIŁ POLSKĘ, POLAKÓW i swoich kolegów ŻOŁNIERZY, i zrobił to dla pieniędzy.

Zdrajca pozostanie zdrajcą!
avatar
Dodał: JARKOMUSZEK
Data: 2013-04-04 18:15:55
-Marinho-
Dalej nic nie rozumiesz , Kukliński walczył z systemem a nie z Polska jako taką , zdradził system broniąc wartości nadrzednej jaka jest Polska. Dał ci do reki wartość jaką jest wolność , co z tym zrobisz to twoja sprawa. Możesz zdeptać i zostać niewolnikiem. Ale to wtedy jest twoim wyborem a nie czyimś widzimisię.
T o jest tak jak ze scyzorykiem, narzedzie przydatne ale i niebezpieczne. Jeden bedzie nim kroił chleb , drugi wystruga łódkę z kory a ty bedziesz grzebać nim w uchu i przestaniesz słyszeć. Do kogo bedziesz mieć pretensje że nie słyszysz ? Do siebie czy do producenta scyzoryków?
cała nadzieja że jak dorośniesz to zrozumiesz.
Swoją droga to co ty bys zrobił na miejscu Kuklińskiego gdybyś posiadał taka wiedzę? sądzę że siedział bys cicho i byłbyś posłuszny władzy ludowej bo jej przysięgałeś , byłbyś wierny towarzyszom z Moskwy bo przysiegałeś im braterstwo broni.
Jesli zdradził dla pieniedzy to napisz za ile zdradził bo nawet jego wrogowie temu zaprzeczają więc albo masz większą wiedze albo jesteś głupi że powtarzasz zasłyszane banały nie starając się dojść prawdy.
No i chce cię jeszcze zmartwić , byłem w wojsku , byłem żołnierzem jak prawie wszyscy dorośli mężczyźni w tych czasach ( nie pytano sie czy do wojska chcesz czy nie chcesz iść) , nie chwalę się ze w stanie wojennym walczyłem z władzą bo nie walczyłem , można powiedzieć że nawet utrwalałem władzę ludową a z woja odszedłem dość szybko w stopniu porucznika i leję na to czy mi wierzysz czy nie bo mi to zwisa ale nie pieprz dzieciaku staremu chłopu o czasach o których nie masz pojęcia . Pewmie wtedy nawet w planach ciebie nie było
PIERWSZA POPRZEDNIA ( strona 1 z 2 ) NASTĘPNA OSTATNIA
Max ()

Dodaj komentarz

<> tylko czysty tekst

Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad.